Odložili ste alebo zrušili očné vyšetrenie za posledných niekoľko mesiacov, pripadne rokov? Ak áno, nie ste sami. Mnohí váhame, či ísť do ordinácie nášho očného lekára, aby sme si dali skontrolovať oči. Chceme Vás upozorniť, že udržať si zdravie a bezpečnosť očí vyšetrením je nevyhnutné.

blank

Bez ohľadu na to, či nosíte dioptrické okuliare alebo kontaktné šošovky, každoročné pravidelné očné vyšetrenie je dôležité pre sledovanie zdravia vašich očí a tela. Očný lekár dokáže odhaliť akékoľvek príznaky očného ochorenia, ktoré môže viesť k významnej strate zraku spolu s príznakmi určitých zdravotných stavov, ako je vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol alebo cukrovka.

blank

Očné vyšetrenie

Pre tých z Vás, ktorí nikdy nezažili rutinné očné vyšetrenie – predstavujeme Vám dobrý prehľad toho, čo môžete očakávať od vyšetrenia u oftalmológa. Skontrolovanie zraku, predpísanie okuliarov a diagnostikovanie očných chorôb. Lekár najprv získa podrobnú anamnézu vášho zdravia a zdravia očí. Určí zrakovú ostrosť a potom skontroluje reakciu vášho oka na svetlo. V rámci skúšky vykoná test pohybu očných svalov, zistí, ako dobre vaše oči spolupracujú a skontroluje schopnosť vnímať farby a hĺbku. Ďalej skontroluje vonkajšie zdravie vašich očí na veci ako sú suché oči a alergie, vyšetrí Vám očný tlak, či očné pozadie.

blank

Naša očná ambulancia je NEZMLUVNÁ SÚKROMNÁ očná ambulancia. Za komplexné očné vyšetrenie na zistenie príčin porúch zraku za účelom stanovenia optimálnej korekcie zraku (do diaľky na vyžadovanú pracovnú vzdialenosť a do blízka), ako aj komplexné preventívne prehliadky u nás zaplatíte 39€

Porozprávajte sa so svojím lekárom

Využite svoj čas so svojím očným lekárom na diskusiu o zmenách vo vašej vizuálnej záťaži, ako je napríklad zvýšené používanie digitálnych zariadení a obrazoviek. Viac času na obrazovke sa rovná viac vystaveniu modrému svetlu, čo môže viesť k únave očí, bolestiam hlavy, rozmazanému videniu, suchým očiam a prerušovanému spánku. Deti si viac ako ktokoľvek iný všímajú tieto účinky najmä v posledných rokoch, keď prechádzajú na novú formu učenia z domu. Ak potrebujete zrakovú korekciu, váš lekár vám na konci vyšetrenia predpíše očný predpis, ktorý predložíte v očnej optike.

blank

Kúpa nových okuliarov

V prípade zakúpenia si okuliarov v našej očnej optike VIA OCULIA, máte vyšetrenie pre stanovenie dioptrií zdarma. Nákup okuliarov online môže byť zábavný a jednoduchý, keď používate virtuálne nástroje, ako je virtuálne 3D zrkadlo, ktoré vám umožní nájsť perfektné okuliare z pohodlia vášho domova. Môžete si to vyskúšať aj v našom e-shope www.viaoculia.sk