logo

Najčastejšie otázky

Pozrime sa spoločne na váš problém

V nasledujúcich riadkoch nájdete odpovede na najčastejšie otázky, spojené s nákupom či vyšetrením vo Via Oculia. V prípade špecifických otázok, nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom tel. čísla alebo emailu.

Čo znamená Via Oculia?

Via Oculia je naša vlastná značka, ktorá sa skladá z latinského slova ,,Via,, = ,,ulica,, čím je prepojená s našim priezviskom ,,Uličný,, a zo slova ,,Oculia,, od latinského slova ,,Oculus,, = ,,Oko,, videnie.

Aké máte značky rámov?

Aktuálne máme v ponuke našu privátnu značku VIA OCULIA a remeselné dizajnové značky ALBERT I´MSTEIN, ESTIARA, ULTRA LIMITED, SCANDINAVIAN FRAMES,OSIX

Aké okuliarové sklá do rámov zabrusujete?

Spolupracujeme výhradne s nemeckou značkou Rodenstock, ktorá sa okuliarovým sklám zaoberá viac ako 150 rokov a je považovaná za TOP výrobcu na trhu.

Viem si dať u Vás urobiť aj slnečné dioptrické okuliare?

Samozrejme. Spoločnosť Rodenstock disponuje veľkým portfóliom okuliarových skiel s rôznymi farbami a percentami zafarbenia. K dispozícii sú aj dioptrické športové okuliare (so špec.zakrivením okuliarovej šošovky), či dioptrické sklá do potápačských či iných netypických rámov.

Ako dlha trvá vyhotovenie okuliarov?

Všetko závisí od Vašej dioptrie a ochranných úprav na Vami vybranom okuliarovom skle. Pri bežných dioptriách je doba dodania do 2-3 dní. Pri komplikovanejších dioptriách (alebo progresívnych sklách) je doba dodania medzi 7-12 dňami.

Musím sa k Vám objednať na presný termín?

Ak máte záujem o vyšetrenie očným lekárom, je potrebné sa objednať na presný termín. Ak chcete navštíviť očnú optiku, radi Vás privítame kedykoľvek, bez objednania sa.

Je možné upraviť rám zakúpený vo Vašej optike?

Pre klientov, ktorí si u nás zakúpia rám ponúkame servis rámu zdarma. Či už to je dotiahnutie skrutiek, alebo úprava straníc či sedielok.

Páči sa mi rám vo Vašej optike v Košiciach, ale bývam v Prešove. Je možné rám priniesť do Vašej optiky do Prešova alebo naopak do Košíc?

Samozrejme. Dajte nám vedieť o aký rám máte záujem a my Vám ho prinesieme do optiky na vyskúšanie.