Čo mám robiť, ak na dovolenke stratím okuliare?

Najlepším spôsobom riešenia stratených okuliarov na dovolenke je pripraviť sa na túto možnosť ešte pred odchodom.

blank

Najlepšie je vždy cestovať s dvoma pármi okuliarov. Ak cestujete do cieľovej destinácie lietadlom, uistite sa, že váš ďalší pár okuliarov je zabalený v príručnej batožine, nie v batožine v podpalubí. Po príchode do cieľovej destinácie si svoj ďalší pár odložte k cestovnému pasu a iným dokladom, aby ste vedeli, že okuliare sú na bezpečnom mieste.

blank

Tiež je dobré cestovať s kópiou receptu na okuliare. Stratené okuliare je možné ľahšie vymeniť, ak máte pri sebe platný recept. Recept by nemal byť starší ako jeden rok. Preto sa pred odchodom na dovolenku uistite, že recept máte so sebou. Ak nie, požiadajte o recept v očnej ambulancii alebo v optike, v ktorej ste si okuliare dávali robiť.

blank

Aj keď sada na opravu okuliarov pri stratených okuliaroch nepomôže, môže Vám veľmi pomôcť, ak na svoje okuliare náhodou spadnete, sadnete alebo si ich zašliapnete. Môžete si kúpiť lacné súpravy na opravu, ktoré sa dodávajú s extra skrutkami, skrutkovačom, pinzetou, krúžkami na pántoch a ďalšími nosovými podložkami.