CHRÁŇTE SI OČI OD UVA A UBV

Existujú tri druhy ultrafialových lúčov: UVA, UVB a UVC. Našťastie UVC lúče nemôžu preniknúť do ozónovej vrstvy, takže si musíme chrániť oči len pred UVA a UVB žiarením. Tieto typy žiarenia sú zodpovedné za poškodenie očí a pokožky, ktoré môžu viesť k rakovine a tvorbe katarakty. Všetky slnečné okuliare, vrátane tónovania slnečných okuliarov na predpis, by mali obsahovať ochranu proti UV žiareniu.

Všetky naše okuliarové šošovky majú ochrannú vrstvu proti UV žiareniu.

blank

SKONTROLUJTE VÝŠKU RÁMU

Hľadajte výšku rámu najmenej 30 mm. Táto výška zaistí ochranu Vašich očí a jemnej pokožky, ktorá ich obklopuje.

blank

PAMÄTAJTE NA VRSTVY

Dodatočnú ochranu a tiež predĺženie životnosti Vašich okuliarových šošoviek môžete zaistiť povrchovou úpravou proti poškriabaniu a taktiež antireflexom. Tieto vrstvy znižujú žiarenie od slnka a môžu zabrániť prieniku ultrafialového žiarenia cez škrabance vo vašich šošovkách. Okrem týchto základných vrstiev môžete mať vo svojej okuliarovej šošovke aj ďalšie vrstvy. Opýtajte sa na nich v našej optike.

blank

NEZABUDNITE NA DETI

Vystavenie slnku a ultrafialovému žiareniu môže mať vplyv na deti viac ako na dospelých v dôsledku dlhšieho hrania sa vonku bez náležitej ochrany pred slnkom. Pri nákupe slnečných okuliarov pre deti sa uistite, že šošovky obsahujú ochranu proti UVA aj UVB. Odtieň slnečných okuliarov môžete pridať k akýmkoľvek okuliarom na predpis alebo bez predpisu. Ak si nie ste istí, že si Vaše dieťa rýchlo zvykne na prechod na slnečné okuliare, opýtajte sa v našej optike na okuliarové šošovky, ktoré sa automaticky sfarbia z čírych na slnečné okuliare, keď na nich zasvieti slnečné žiarenie.

blank

NÁJDITE SI NAJLEPŠIU OCHRANU V PODOBE SLNEČNÝCH OKULIAROV

Nosíte kontaktné šošovky a chcete pre väčšiu ochranu slnečné okuliare? Nekupujte si lacné slnečné okuliare z rôznych miest, pretože neviete zistiť, či tieto okuliare poskytujú dostatočnú (ak vôbec) UV ochranu. Radšej zainvestujte do svojich slnečných okuliarov s vedomím, že Vaše oči sa nedajú meniť a sú čo najlepšie chránené. Našu ponuku nájdete aj na našom e-shope.

blank