Prázdninová sezóna cestovania je už takmer tu a mnoho ľudí bude smerovať na letiská, aby sa dostali do svojich destinácií. Ak nosíte okuliare alebo kontaktné šošovky, pripravili sme pre Vás niekoľko tipov, aby ste mali dovolenkové obdobie zábavné a bez stresu.

blank

Kontaktné šošovky

Častou otázkou lietania je, či máte povolené zabaliť si balenia kontaktných šošoviek v plnej veľkosti. Ak ide o podpalubnú batožinu, fľaštička s roztokom plnej veľkosti by mala byť v poriadku (nezabudnite ju vložiť do uzatvárateľného vrecka, aby ste zabránili jej rozliatiu). Pokiaľ ide o príručnú batožinu, väčšina krajín udelila výnimky z pravidla tekutiny iba do 100 ml pre lekársky nevyhnutné tekutiny, ktoré nie sú viazané na lekársky predpis. Musíte to však deklarovať na bezpečnostnej kontrole a konečné rozhodnutie zostáva na nich. Ak sa chcete vyhnúť problémom, najistejšie bude mať väčšiu fľaštičku v podpalubnej batožine alebo si kúpte fľaštičku cestovnej veľkosti do príručnej batožiny.

blank

Na dlhé lety noste okuliare

Ak bežne nosíte kontaktné šošovky, možno bude rozumnejšie si pri dlhých letoch nasadiť okuliare, najmä ak si plánujete počas letu zdriemnuť. Zaspávanie s kontaktnými šošovkami môže byť veľmi nepríjemné a môže spôsobiť podráždenie alebo infekciu.

blank

Do príručnej batožiny si pribaľte náhradné kontaktné šošovky / okuliare

Na výlet by ste si mali vždy vziať ďalšiu sadu náhradných kontaktných šošoviek a okuliarov. Odporúčame zabaliť si náhradné šošovky/okuliare do príručnej batožiny, pre prípad, že by sa cestou podpalubná batožina stratila, prípadne priletela neskôr.

blank

Prineste si zvlhčovacie kvapky alebo umelé slzy

Priestor v lietadle môže byť veľmi suchý a stále zapnutá klíma Vám môže spôsobiť problémy so suchými očami. Dbajte na to, aby počas letu Vaše oči zostali hydratované a mali ste pri sebe kvapky alebo umelé slzy, ktoré vám poskytnú úľavu.

blank

Prirpavte sa na svoju prázdninovú dovolenku správne a zaistite si tým Váš let bezpečný a pohodlný.

Prajeme Vám príjmné cestovanie 😉