OČAKÁVATE NOVÉ OKULIARE?

Nové okuliare prichádzajú so strmou krivkou zvykania si a učenia na niečo nové. Okrem toho, že si zvykáte na jasnejšie videnie, budete sa taktiež musieť naučiť novému doplnku a novej rutine. Načrtli sme pre Vás tri situácie, ktoré sú často prehliadané „prvonositeľmi“ okuliarov.

nové okuliare

1. Nájdite miesto pre svoje nové okuliare

Ak ste nikdy predtým okuliare nenosili, pravdepodobne nebudete mať hneď rutinu si ich ukladať. To vedie k frustrujúcej hre na schovávačku s Vašimi novými rámami. Aby ste predišli nesprávnemu umiestneniu okuliarov, vždy si ich uložte do puzdra a odložte ich na rovnaké miesto, či už je to kuchynská linka alebo napríklad aj nočný stolík. Po niekoľkých týždňoch si ľahko zvyknete na rutinu a nebudete musieť tráviť čas hľadaním a rozmýšľaním, kde ste okuliare odložili. 

miesto pre okuliare

2. Nové okuliare budete musieť čistiť

Pri prvom použití okuliarov by Vás mohlo prekvapiť, ako ľahko sa môžu zašpiniť a ako často je potrebné ich skutočne čistiť. Odporúčame čistiť okuliare najmenej raz denne, aby ste zabránili namáhaniu očí cez zbytočné špinavé šmuhy. Noste však so sebou špeciálnu handričku z mikrovlákna. Tak budete môcť kedykoľvek a podľa potreby šmuhy zotrieť. Neodporúčame utieranie okuliarov s papierovou vreckovkou. Tá má v sebe malé čiastočky dreva, ktoré môžu Vaše okuliare poškriabať. Aktuálne existujú na vyžiadanie aj špeciálne úpravy okuliarových skiel, ktoré svojimi vlastnosťami podstatne zjednodušujú čistenie a dožičia Vám výrazné pohodlie pri používaní.

šmuhy na okuliaroch

3. Očakávajte úpravy pre pohodlné nosenie

Pred odchodom z optiky si samozrejme Vaše nové okuliare poriadne vyskúšajte. Môže sa Vám stať, že bude potrebné vykonať nejaké dodatočné úpravy, ako napríklad zahnúť stranice rámu, či upraviť nastaviteľné sedielka. Prvé nosenie okuliarov môže byť niekedy nepríjemné, ale ak majú človeku pomôcť, na dobré sa zvyká ľahko.

pohodlné nosenie okuliarov

Ak hľadáte svoj prvý pár dioptrických okuliarov, radi Vás privítame v našej kamennej očnej optike VIA OCULIA, alebo taktiež na našom e-shope www.viaoculia.sk