Keď ľudia chcú výraznejšie okuliare, zvyčajne sa rozhodnú pre rámy v čiernej, hnedej alebo inej tmavej farbe. Priehľadné rámy sú ďalšou možnosťou, ako byť výrazný, no nie farebný. Zatiaľ čo priehľadné rámy sú na trhu už nejaký čas, popularitu si začali získavať len nedávno.

Číre okuliare, známe tiež ako priesvitné, priehľadné alebo transparentné rámy, sú skvelé pre mužov aj ženy a dodajú vášmu celkovému vzhľadu zábavný štýl. Jedným z dôvodov ich popularity je to, že sa veľmi ľahko nosia. Doplnia takmer akúkoľvek pleť a vyzerajú skvele na všetkých tvaroch tváre. Ďalšou výhodou nosenia čírych okuliarov je, že môžete experimentovať s väčšími štýlmi rámov, pretože nezakrývajú Vašu tvár tak ako tmavšie rámy.

blank

Ktoré si vybrať?

Výber správneho tvaru okuliarov je dôležitý pri rozhodovaní o akýchkoľvek nových okuliaroch. Chcete nájsť pár, ktorý dopĺňa tvar vašej tváre a vyhovuje vašej osobnosti. Kruhové a oválne rámy spravidla fungujú dobre na štvorcových tvárach; Mačacie, oválne alebo browline (výraznejšia vrchná časť rámu) rámy dobre fungujú na diamantových tvárach; rámy so štvorcovou očnicou dobre fungujú na oválnych tvárach; okrúhle a štvorcové rámy dobre fungujú na tvárach v tvare srdca; a obdĺžnikové a štvorcové rámy dobre fungujú na okrúhlych tvárach.

blank

Tajomstvo, ako dať svojim čírym okuliarom vyniknúť, je vybrať si nadrozmerný rám. Veľké rámy, ktoré sú vždy štýlové a ľahko sa nosia na akomkoľvek tvare tváre, uľahčia viditeľnosť vašich čírych okuliarov na diaľku a vytvoria dramatickejší štýl. Ak nie ste pripravení zaviazať sa k páru úplne čírych okuliarov, preskúmajte pár, ktorý má jemný odtieň alebo kombináciu číreho rámu s farebnou nečírou časťou.

blank

Ako na transparentné okuliare?

1. Stavte na svetlejší outfit. Akákoľvek farba oblečenia bude v konečnom dôsledku ladiť s vašimi jasnými rámami. To znamená, že tmavšie farebné kúsky majú tendenciu premôcť a odviesť pozornosť od vašich rámov, zatiaľ čo svetlejšie farby im pomôžu vyniknúť.

2. Skúste ich najprv ako okuliare na čítanie. Čítačky sú vždy skvelým spôsobom, ako experimentovať so zábavnými tvarmi a farbami. Dvojica priesvitných čítačiek je jednoduchý spôsob, ako sa pohrať s trendom jasných rámov.

3. Noste neutrálny make-up. Silnejší make-up neladí s čírymi okuliarmi. Make-up naneste zľahka a zvoľte jemnejšie, neutrálnejšie farby na pery a oči.

Nezabudnite si pozrieť číre okuliarové rámy aj na našom webe https://viaoculia.sk/