AKÝ RÁM VÁM VYHOVUJE?

Nákup rámov online môže byť celkom ťažký ak neviete, aký štýl rámu vyhovuje Vášmu tvaru tváre. Preto sme sa Vám rozhodli aspoň takto priblížiť, aký typ rámu môže vyhovovať práve Vám.

OKRÚHLA TVÁR

blank

Ak máte okrúhlu tvár, Vaše líca a čelo majú približne rovnakú šírku a brada je zaoblenejšia. Vašej tvári budete chcieť dodať dĺžku a kontúry. Odporúčame Vám preto obdĺžnikový rám, ako je ukázané nižšie. S okrúhlou tvárou sa vyhýbajte oválnym alebo okrúhlym rámom, ktorý Vám môže na guľatosti tváre len pridať.

blank
blank

HRANATÁ (ŠTVORCOVÁ) TVÁR

blank

Ak čelo, líca a brada sú rovnako široké, poprípade máte silne vytesanú čeľusť, ktorá je charakteristickým znakom hranatej tváre, siahajte po oválnych, pilotkách, mačacích alebo okrúhlych okuliarových rámoch, pretože tieto oválnejšie tvary zjemňujú a vytvárajú lichotivý štýl.

blank
blank

Naopak, ak chcete na Vašu hranatú tvár upriamiť väčšiu pozornosť, stavte na štvorcové rámy, ktoré zdôrazňujú hranaté črty tváre.

blank

SRDCOVÁ TVÁR

blank

Typické znaky pre srdcovú tvár sú široké čelo, výrazné lícne kosti a úzky krk. K srdcovému typu tváre sa hodí takmer každý jeden rám. Či už okrúhly, oválny, štvorcový, nadrozmerný alebo aj mačací. Ak chcete mať viac vykontúrovaný vzhľad, vyberte si tvar hranatého rámu.

blank
blank

OVÁLNA TVÁR

blank

Charakteristickými znakmi oválnej tváre sú úzke líca a čelo, výrazná brada, dlhšia a menej širšia tvár. Tieto proporcie sú zvyčajne vyvážené. Ak máte takúto tvár, bude pre Vás ľahké nájsť okuliare, ktoré sa Vám hodia. Akýkoľvek požadovaný štýl bude na vás vyzerať dobre, či už uprednostňujete výrazný okrúhly rám, elegantný obdĺžnikový rám alebo výrazný mačací rám. Naopak, vyhnite sa drobným, úzkym rámom, pretože vďaka nim sa vaša tvár opticky predĺži.

blank
blank

STÁLE NEVIETE, AKÝ RÁM JE PRE VÁS VHODNÝ?

V našom e-shope si môžete každý rám vyskúšať na vlastnej tvári, vďaka

VIRTUÁLNEMU ZRKADLU

Stačí kliknúť na rám a vedľa fotografie v modrom okienku stlačiť „vyskúšať online“.

blank

Taktiež Vás radi privítame v našej kamennej očnej optike, kde Vám náš personál ochotne pomôže s výberom.