Každý by mal mať najmenej tri páry okuliarov. Okuliare na každý deň, ochranné okuliare na digitálne obrazovky a slnečné okuliare blokujúce UV žiarenie. Koniec koncov, väčšina z nás má viac ako jeden pár topánok, ktoré chránia naše chodidlá, udržujú nás v pohodlí a zodpovedajú nášmu štýlu. A napriek tomu je len veľmi málo ľudí, ktorí také pohodlie doprajú aj svojim očiam.

KAŽDODENNÉ OKULIARE

Pretože každodenné okuliare sú pre ľudí, ktorí nosia okuliare veľmi potrebné, je dôležité uistiť sa, že sú pohodlné a krištáľovo čisté. Jedným z krokov k optimalizácii Vášho denného nosenia okuliarov je zabezpečiť, aby ste si vybrali tu správnu hrúbku šošovky. Hovorí sa tomu index. Ak máte pomerne vysoký predpis, jeho vhodný index odľahčí vašu celkovú hmotnosť rámu, minimalizuje skreslenie a umožní pohodlné celodenné nosenie. Aj keď primárne nosíte kontaktné šošovky, je stále dôležité mať okuliare na každý deň pre prípad, že si šošovky budete musieť v priebehu dňa vybrať.

blank

OKULIARE PROTI MODRÉMU SVETLU

Okuliare, ktoré chránia oči pred digitálnymi obrazovkami pomáhajú znižovať vystavenie škodlivému modrému svetlu vyžarovanému digitálnymi zariadeniami. Takmer polovica dospelých ľudí pracuje v zamestnaní, ktoré si vyžaduje dlhodobé používanie počítača alebo tabletu. Väčšina ľudí si neuvedomuje, že digitálne namáhanie očí je zdravotný problém s vážnymi príznakmi, ako je rozmazané videnie, problémy so zaostrovaním, suché a podráždené oči, bolesti hlavy a dokonca aj bolesť krku či chrbta. Okuliare so špeciálnym filtrom proti modrému svetlu filtrujú a odrážajú časť škodlivého modrého svetla vyžarovaného digitálnymi zariadeniami, čím zmierňujú výskyt týchto príznakov. Aj keď nepotrebujete korekciu na lekársky predpis, tieto okuliare sú stále prospešné pre každého, kto pracuje v kancelárii alebo používa digitálne zariadenia po celý deň.

blank

SLNEČNÉ (POLARIZOVANÉ) OKULIARE

Dobrý pár polarizovaných slnečných okuliarov nielenže chráni vaše oči pred škodlivými ultrafialovými lúčmi, ale tiež zlepšuje zrakovú ostrosť počas jazdy, na snežnom svahu alebo pri odpočinku na palube lode. Polarizačné šošovky sú pokryté špeciálnym filmom, ktorý pomáha znižovať oslnenie, ktoré vzniká pri odraze slnečného žiarenia od vody, snehu alebo pevného povrchu, ako je asfalt. Pridaním polarizovaných šošoviek do vašich rámov odfiltrujete toto škodlivé svetlo a uvidíte, čo sa nachádza pred vami s väčšou presnosťou a jasnosťou.

blank