Ak ste niekedy po celodennom pozeraní na obrazovku počítača alebo laptopu cítili, že máte suché a unavené oči, nie ste sami.

Určite ste už počuli výraz okuliare na počítač. Digitálne obrazovky vyžarujú modré svetlo, ktoré môže mať nepriaznivé dôsledky na Vaše oči. Ide napríklad o namáhané, suché alebo vodnaté oči, rozmazané videnie a podráždené oči. Existujú špeciálne okuliarové šošovky, ktoré Vám pomôžu pri redukovaní tohto modrého svetla.

blank

Modré svetlo potláča hormón melatonín, ktorý reguluje cykly spánku a bdenia. To znamená, že nočné vystavenie modrému svetlu naďalej upozorňuje mozog na to, že je deň a narúša prirodzený denný rytmus tela.

Žiaľ, väčšina ľudí nemôže uniknúť tomu, že v každodennom živote používa počítače, tablety a telefóny.

Ako teda zvládnuť negatívne dôsledky digitálnych obrazoviek? Požiadajte o filter modrého svetla do Vašich nových okuliarových šošoviek!

Čo je to filter modrého svetla?

Filter modrého svetla je špeciálna vrstva na okuliarovej šošovke, ktorá redukuje modré svetlo žiariace z počítačov, mobilov, TV a iných obrazoviek a umožňuje pohodlne pracovať pred monitorom a každodenne zlepšuje pocit pohody zabezpečením vyváženého biorytmu.

blank

Kto by mal nosiť okuliare s filtrom modrého svetla?

Každý, kto trávi značnú časť svojho dňa pozeraním na počítač, mobil, tablet, najmä ak má problémy so spánkom alebo iné príznaky digitálneho namáhania očí.

Filter modrého svetla je dobrou voľbou aj vtedy, ak trávite veľa času pred obrazovkou, dokonca aj len pri pozeraní televízie.

Ako zistím, že moje okuliare majú filter modrého svetla?

To, či Vaše okuliare majú filter modrého svetla zistíte tak, že okuliare nasmerujete proti svetlu, aby sa Vám v nich svetlo odrážalo. Ak je farba odrazu modrá (modro-fialová), je dosť pravdepodobné, že v nich je filter modrého svetla.

blank

Budú mať moje okuliarové šošovky (sklíčka) modrú farbu, ak budem mať modrý filter?

Nie. Okuliarová šošovka s filtrom modrého svetla vyzerá ako bežná iná okuliarová šošovka s jemným nádychom svetlohnedej.

Viem požiadať o filter modrého svetla aj keď nemám dioptrické okuliare?

Samozrejme. O vrstvu s filtrom modrého svetla môžete požiadať aj do okuliarov s nulovými dioptriami.

Filter modrého svetla má mnoho priaznivých účinkov, ktoré prinesú úžitok dospelým aj deťom počas práce na počítači, pozerania do smartfónov alebo TV.