Pri výbere nových okuliarových rámov je materiál rovnako dôležitý typ šošoviek, tvar rámu a v neposlednom rade materiál rámu. Rámy môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ktoré dávajú používateľovi jedinečný vzhľad. Najbežnejšie kategórie materiálu sú plast, kov a zmiešaný materiál.

Titánové rámy sú najlepšou možnosťou, ak hľadáte niečo, čo je ľahké a zároveň odolné. Na rozdiel od iných kovov a plastov má viac ohybných vlastností, takže titánové rámy majú menšiu tendenciu strácať svoj tvar v priebehu času a dajú sa ľahko upraviť. Sú tiež hypoalergénne a odolné voči korózii.

blank

Typ titánových rámov

Existujú dva typy titánových rámov – čistý a zliatinový. Čistý titán má čistotu asi 99 %, zatiaľ čo zliatina titánu, nazývaná aj „pamäťový titán“ alebo „ohýbateľný titán“, je zmesou približne 75 % čistého titánu a 25 % iných kovov. Rámy z titánovej zliatiny sú o niečo ťažšie ako rámy z čistého titánu, ale oba sú vysokokvalitné materiály a sú obľúbené kvôli ich pohodlnému noseniu.

Pamäťový titán je známy tým, že má ohybnú vlastnosť, ktorá mu umožňuje vrátiť sa do pôvodného tvaru, vďaka čomu je skvelou voľbou pre ľudí, ktorí chcú pre svoje okuliare pohodlné a zároveň ľahké prispôsobenie. V skutočnosti sú titánové okuliare také flexibilné, že sa môžu zalomiť a ľahko sa vrátiť do pôvodného tvaru.

blank

Ľahký a flexibilný

Vďaka vynikajúcej sile titánu môžu byť rámy vyrobené tenšie, vďaka čomu sú veľmi ľahké. V skutočnosti sú titánové rámy zvyčajne o 40 % ľahšie ako štandardné oceľové rámy. Vďaka tomu sú skvelou voľbou pre ľudí, ktorým iné rámy zvyčajne zaťažujú nos a uši.

Ľudia tiež milujú, aké flexibilné sú titánové rámy v porovnaní s plastom alebo inými kovmi. V skutočnosti sú také flexibilné, že sa dokážu ohnúť bez zlomenia a vrátiť sa do pôvodného tvaru. Konkrétne kovy z titánovej zliatiny vytvárajú jedny z najodolnejších rámov na svete.

Okrem toho, že sú odolné a flexibilné, je tu niekoľko ďalších výhod titánových rámov:

Sú hypoalergénne a môžu s nimi pracovať aj ľudia s citlivou pokožkou.

Umožňujú viac farieb, textúr a vzorov ako rámy z nehrdzavejúcej ocele.

Titán neobsahuje nikel, vďaka čomu je skvelý pre ľudí s alergiou na nikel.

Príďte si vyskúšať titánové rámy do našej očnej optiky VIA OCULIA a porovnať ich s Vašimi netitánovými 🙂