Mnoho ľudí verí, že červené odtlačky po okuliarových nosných sedielkach sú len bežnou súčasťou okuliarov, ale realita nemôže byť menej pravdivá. Vaše okuliare by nemali na tvári zanechávať žiadne stopy ani škvrny. Tento článok Vám vysvetlí, ako predísť odtláčaniu okuliarových nosných sedielok na Vašom nose.

Príčiny

Červené odtlačky na nose po tom, čo si okuliare zložíte nie je normálne a je to s najväčšou pravdepodobnosťou známkou toho, že Vaše okuliare Vám nesedia správne a vyžadujú si úpravu. Pravdepodobné je, že nosové vankúšiky sú umiestnené príliš vysoko alebo príliš nízko na nose, čo spôsobuje, že sedia pevnejšie, ako by mali. Týka sa to väčšinou nastaviteľných nosných sedielok.

blank

Existuje niekoľko ďalších dôvodov, prečo by nosové sedielka na Vašich okuliaroch mohli zanechávať červené stopy aj na tvári. Ide napríklad o:

Veľkosť

Ak sú vaše okuliare príliš malé na Vašu tvár s ohľadom na veľkosť a tvar, môže to spôsobovať, že sa sedielka zarývajú do pokožky. Môžete to ľahko skontrolovať posúdením, či sú vaše oči uprostred okuliarových šošoviek, alebo nie, a ubezpečením, že Vaše rámy strčia len kúsok za vašimi najširšími črtami tváre.

Hmotnosť

Môžete mať červené škvrny na nose, pretože Vaše okuliare sú príliš ťažké. Každý má iný tvar tváre a hlavy a bude to mať vplyv na to, ako bude váha Vašich okuliarov sedieť na tvári. Vyskúšajte si ľahší rám a uvidíte, či sa tým problém nevyrieši.

Nesprávny mostík (spoj)

 Červené stopy na tvári môžu byť výsledkom príliš úzkeho mostíka (spoj) Vašich okuliarov. Ak sú vaše okuliare vybavené nastaviteľnými sedielkami na nos, je to pomerne ľahká oprava, ale ak nie sú nastaviteľné, možno budete môcť na okuliare utiahnuť vzdialenosť spánkov.

Riešenia

Mnoho ľudí sa bojí, že ak okuliarové nosné sedielka zanechávajú na tvári červené stopy, znamená to, že si musia zaobstarať nové okuliare, ale zvyčajne to tak nie je. Opatrne upravte sedielka na okuliaroch, kým sa v nich necítite pohodlne. Potom skontrolujte, či sú Vaše oči vycentrované v okuliarových šošovkách a či sú rámy vycentrované na tvári.

blank

Ak máte okuliare s nastaviteľnými nosnými sedielkami a červené odtlačky Vám stále ostávajú, skúste okuliare s pevným plastovým spojom a sedielkom. Je pravdepodobné, že pevne zabudované sedielko Vám bude vyhovovať viac ako nastaviteľné.