Existuje veľa povrchových úprav okuliarových šošoviek. To ale neznamená, že výber tých správnych musí byť ťažký. Povrchová úprava šošoviek poskytuje na mieru šité riešenie bežných problémov, s ktorými sa nositeľ okuliarov stretáva. Nižšie je uvedený rýchly sprievodca, ktorý vám pomôže nájsť tie správne povrchové úpravy pre Vás.

V našej očnej optike VIA OCULIA ponúkame okuliarové šošovky nemeckej značky RODENSTOCK

UV ochrana

Predpokladá sa, že nadmerné vystavenie ultrafialovému svetlu prispieva k rozvoju určitých očných stavov – ako je katarakta, makulárna degenerácia a poškodenie povrchu oka. Ak máte obavy zo zmien súvisiacich s UV žiarením, je dobré sa porozprávať so svojím očným lekárom. Môže Vám odporučiť ochranu pred UV žiarením. V našej optike VIA OCULIA ponúkame všetky naše okuliarové šošovky s ochranou pred UV žiarením bez dodatočných nákladov.

blank

Tvrdená vrstva – odolná voči poškriabaniu

Vrstvy odolné proti poškriabaniu sú skvelé pre všetky typy šošoviek, pretože posilňujú okuliarové šošovky a predlžujú ich životnosť. Vrstva tiež robí okuliarovú šošovku tvrdšou, čo môže byť užitočné, ak okuliare spadnú na podlahu alebo zažijú akýkoľvek druh fyzického tlaku. Je dôležité si zapamätať, že hoci tieto nátery odolávajú poškriabaniu, úplne nezabránia jeho výskytu. Uloženie okuliarov v puzdre a ich čistenie handričkou z mikrovlákna pomáha znižovať riziko poškriabania šošoviek. Akonáhle sa škrabance vytvoria, nedajú sa odstrániť ani vybrúsiť – preto buďte mimoriadne opatrní! . V našej optike VIA OCULIA ponúkame všetky naše okuliarové šošovky s vrstvou odolnou voči poškriabaniu bez dodatočných nákladov.

blank

Vrstvy na zrkadlové slnečné okuliare

Zaujímavým spôsobom, ako dodať slnečným okuliarom trochu odlesku, je pridať reflexnú zrkadlovú vrstvu. Zrkadlový povrch je vybavený vrstvou odolnou voči olejom a odtlačkom prstov na prednej a zadnej strane, aby zrkadlové odtiene vyzerali čisté a ostré a zároveň minimalizovali odraz svetla do očí.

blank

Antireflexné vrstvy

Ak veľa čítate, pracujete s počítačom alebo šoférujete v noci, antireflexná vrstva môže tieto úlohy urobiť oveľa príjemnejšími – a tiež bezpečnejšími, pokiaľ ide o šoférovanie, pretože pomáhajú znižovať oslnenie, odrážanie a haló zo svetlometov a pouličných lámp. Táto tenká, niekoľkovrstvová vrstva je užitočná pre akýkoľvek materiál šošoviek. Ďalším bonusom je, že antireflexné vrstvy spôsobujú, že šošovky okuliarov vyzerajú na tvári lichotivejšie, pretože znižujú povrchové odrazy, čo vedie k ostrému a jasnému vzhľadu šošoviek na fotografiách aj osobne. V našej optike VIA OCULIA ponúkame všetky naše okuliarové šošovky s antireflexnou vrstvou bez dodatočných nákladov.

Vrstva proti modrému svetlu

Ďalšou možnosťou je okuliarová šošovka s technológiou blokovania modrého svetla. Modré svetlo vyžaruje slnko, umelé osvetlenie a digitálne zariadenia. Súvisí s príznakmi ako sú suché oči, rozmazané videnie, či narušený spánok. Pre viac informácii o modrom svetle si prečítajte naše predošlé články.

blank

Vrstva X-tra Clean

RODENSTOCK ponúka špeciálnu povrchovú úpravu X-tra Clean. Táto úprava vytvorí na okuliarovej šošovke mimoriadne hladký povrch a tým pádom výrazne obmedzuje zachytávanie nečistôt. Pokiaľ však už dôjde k znečisteniu, je možné nečistoty jednoducho a bez stôp odstrániť jemnými pohybmi mikrovlákna.

Radi Vás privítame v našej očnej optike VIA OCULIA, kde Vám naživo ukážeme okuliarové šošovky s rôznymi typmi ochranných vrstiev. Tešíme sa na Vás!